: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

18-10-2013 | Pożegnanie Arka Pasożyta

W piątek, 18 października, o godz. 18.00 przy DOMU na tzw. Alejkach żegnamy Arka Pasożyta.
Arek Pasożyt, artysta, biorący udział w tegorocznym „przebudzaniu” Elblążan pojawił się w naszym mieście na początku lipca. Tu po raz pierwszy zaczął „pasożytowanie” od zera, rozbijając namiot pomiędzy blokami, podjął się budowy domu „z niczego”. Teraz, dzięki niemu (i oczywiście ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności), mamy DOM – rzeczywisty mini-dom kultury. Całą historię powstawania i losy DOMU można od samego początku prześledzić na blogu (pasozyt.blogspot.com), na którym artysta systematycznie relacjonuje swoje działania.

Założeniem Arka było wdrożenie, wtopienie i włączenie się w lokalną społeczność, by wraz z nią wspólnie zbudować dom. I to na pewno mu się udało! Społeczność taka rzeczywiście zawiązała się wokół DOMU. Co więcej, powstały DOM funkcjonuje już samodzielnie poza głównym projektem. Pod kuratelą Arka Pasożyta i Fundacji „Dlaczego Pomagam” spełnia rolę osiedlowego domu kultury, otwartego na wszelkie oddolne inicjatywy, którego kołem napędowym jest właśnie lokalna społeczność: dzieci, młodzież, starszyzna. W DOMU odbywają się np. spotkania i rozmowy wokół sztuki i nie tylko, projekcje filmowe, DOMowe warsztaty i wystawy, prezentujące ich efekty. DOM cały czas otwarty jest na wszystkich, jego program tworzy się na bieżąco. Ci, którzy pojawiają się w DOMU mają okazję spędzić w sposób twórczy swój wolny czas, wykorzystując przy tym własne umiejętności i energię.
W najbliższą sobotę Arek wraca do Torunia, skąd zapewne ruszy do kolejnych instytucji kulturalnych ze swoim zamysłem „pasożytowania”. Obiecał jednak, że będzie się tu, w Elblągu, pojawiał, że będzie do nas wracał.

W piątek na godz. 18.00, zapraszamy wszystkich, którzy chcą go pożegnać – miejsce: DOM (na skwerze między ulicami Władysława IV, Bażyńskiego i Pilgrima). Nie może nas i Was zabraknąć.

TEKST: Karina Dzieweczyńska,
kuratorka projektu „Przebudzenie - ?????”, CS Galeria EL

Galeria El
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone