: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

22-11-2013 | Daniel Libeskind, „Architektura Przymusu” i „W cieniu matematyki” za pół ceny

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w swoje mury na weekend za pół ceny 23-24 listopada. To ostatnia okazja, żeby zobaczyć bieżące wystawy.

Aktualnie w Galerii EL można oglądać 3 wystawy: „Radykalna przestrzeń / Radykalna wyobraźnia. Architektura jako język: Daniel Libeskind”, „Architektura przymusu” oraz „W cieniu matematyki” Haliny Różewicz – Książkiewicz. To ostatni weekend, kiedy można zwiedzić wszystkie trzy ekspozycje. „Na pożegnanie” wystaw obniżyliśmy bilety wstępu do Galerii EL.

Daniel Libeskind to międzynarodowej sławy twórca projektów architektonicznych i urbanistycznych. Zasłynął wprowadzeniem do architektury nowego krytycznego dyskursu i multidyscyplinarnym podejściem. Jego dorobek obejmuje najważniejsze obiekty kulturalne – wśród nich muzea i sale koncertowe, a także centra kongresowe i handlowe, uniwersytety, budynki mieszkalne oraz hotele. Projektuje także scenografie. Na wystawie prezentowanej w Galerii EL można oglądać modele i niezwykle bogatą dokumentację fotograficzną projektów jego autorstwa.

Problemem badawczym, wokół którego koncentrują się zainteresowania uczestników projektu „Architektura Przymusu” są szeroko rozumiane a mające rozmaite wcielenia dyscyplinujących funkcji architektury. Począwszy od „łagodnych” form kontroli, jak szkoła czy przedszkole, aż po tak zwane instytucje „totalitarne” (więzienia, szpitale psychiatryczne). Wystawa przestawia zgromadzony w czasie badań materiał wizualny, zawarty w wydanej w 2013 r. publikacji "Architektura przymusu. Interdyscyplinarne studia nad dyscyplinującymi funkcjami architektury".

Wystawa „W cieniu matematyki” w ramach cyklu „Elbląg Plastyczny” przygotowana została z okazji 55-lecia pracy artystycznej Haliny Różewicz – Książkiewicz. Na życzenie artystki, wystawa nie została zaaranżowana w Galerii Laboratorium, która jest miejscem dedykowanym ekspozycjom w ramach „Elbląga Plastycznego”, a na pierwszym piętrze empory, gdzie z reguły prezentujemy sztukę geometryczną, ściśle odnoszącą się do zasad matematyki. Tak jest i tym razem. Halina Różewicz-Książkiewicz prezentuje kilkadziesiąt prac – grafik i rysunków, pochodzących zarówno z lat wcześniejszych, jak i prac zupełnie nowych. Każda z nich, w sposób bardzo przemyślany odnosi się do natury i jej porządku. 14 listopada 2013 Halina Różewicz-Książkiewicz odebrała brązowy medal "Zasłużony kulturze Gloria Artis".

Godziny otwarcia: sobota 10-18, niedziela 10-17. Ceny biletów: 4 zł (bilet normalny), 2 zł (bilet ulgowy)

Informacje: Beata Branicka, tel. 55 626 67 80, beata.b@galeria-el.pl

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone