: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

27-01-2014 | Krużganek Movie: „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

Krużganek Movie: „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.
Film Banksy’ego

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na pierwszy w tym roku pokaz filmowy w ramach cyklu Krużganek Movie. 31 stycznia o godz. 19 będzie można obejrzeć film Banksy ego "Wyjście przez sklep z pamiątkami". Wstęp 5 zł.

"Wyjście przez sklep z pamiątkami" jest debiutem filmowym brytyjskiego artysty graffiti. Tożsamość owego artysty, który ukrywa się pod pseudonimem Banksy, jest nieznana. Dokument przedstawia prawdziwą historię francuskiego sklepikarza, który zapragnął odnaleźć oraz zaprzyjaźnić się z Banksym.

Bohaterem jest Thierry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy "murze bezpieczeństwa" w Izraelu. Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie.

„Banksy jednocześnie buduje i burzy legendę street artu, przypomina heroiczny okres (partyzanckie akcje filmowane przez Guettę) i  kpi z tego, w jaki sposób sztuka ulicy zaczęła funkcjonować w późno-kapitalistycznym obiegu towarów-znaków. Pokazuje przy tym, że oba te aspekty jego (i jego kolegów) działalności nie dają się od siebie oddzielić, przenikają się w ramach ekonomii pola sztuki, kształtowanego przez współczesny kapitalizm.(…) W „Wyjściu…” udało się jednak uzyskać dwuznaczność – recenzenci i internauci na całym świecie spierają się, czy (i do jakiego stopnia) jest to fikcyjny dokument, co tu jest prawdą, a co kpiną i hucpą.” Jakub Majmurek, Dwutygodnik, 11/2010

USA, Wielka Brytania
rok produkcji: 2010
czas trwania: 87 min.

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone