: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

07-04-2014 | Cykl wieczorów jam session - Krypta

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Klub Środowisk Twórczych "Krypta" zapraszają na cykl wieczorów jam session. Dwadzieścia spotkań, zaplanowanych do końca sierpnia odbędzie się w ramach zadania publicznego "Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego".

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne jest od wielu lat związane z Klubem "Krypta", który powstał w 1962 roku i nosił wówczas nazwę EL Jazz Klub Tradycyjny. Założyciele klubu byli również współzałożycielami E.T.K. (1966 rok).  EL  Jazz Klub Tradycyjny, obok wrocławskiego Hot Club Pałacyk i Krakowskiego Klubu Jazzowego Helikon, został zaliczony do najbardziej aktywnie działających w Polsce w tamtych latach. Prócz tego był jedynym klubem w kraju promującym jazz tradycyjny. Pierwszy zarząd klubu tworzyli: Jerzy Wojewski – prezes, Stanisław Cejrowski – wiceprezes i Jerzy Błeszyński – sekretarz.

Klub organizował wydarzenia z dużym rozmachem, między innymi: Przeglądy Zespołów Jazzu Tradycyjnego, Międzynarodową Wystawę Kopert Płyt Jazzowych, Wystawę Plakatów Imprez Jazzowych Minionego Dwudziestolecia, Paradę Jazzową, Festiwal Muzyki Nastolatków i inne pomniejsze, takie jak spotkania na gawędzie, koncerty czy Zaduszki Jazzowe. O historii tych wydarzeń można się dowiedzieć z fotosów, które wiszą na ścianach "Krypty".

Z  EL Klubem Jazzu Tradycyjnego byli związani wybitni twórcy jazzu w Polsce: Roman Waschko, Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn - Wróblewski, zespoły: Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego czy Andrzeja Trzaskowskiego.
W obecnej "Krypcie" występowały też zespoły z zagranicy, głównie z Anglii.
By przybliżyć elblążanom niezwykłą historię tego miejsca, w ramach projektu będzie wydana ulotka w której znajdzie się krótki rys historii jazzu w Elblągu.

Klub Środowisk Twórczych "Krypta" organizuje od prawie dziesięciu lat cykle jam session. Przez lata w sesjach brali udział głównie artyści lokalni, uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury i artyści z Trójmiasta.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia o godz. 20.00.
Wstęp na jam session 5,oo zł., które będą wykorzystane na dalsze działania jazzowe.

Fot. Dominik Żyłowski / Klub "Krypta",  jam session 2013
__________________________________________________

KLUB  ŚRODOWISK  TWÓRCZYCH
CENTRUM  SZTUKI   GALERIA   EL

ANNA  SELKE
+ 48 506 07 30 20

* DESIGN * KULTURA * SZTUKA * PROJEKT *

Jam Session - Krypta - Elbląg
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone