: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

15-05-2014 | Noc Muzeów w Galerii EL

Nocne zwiedzanie muzeów i galerii co roku przyciąga tłumy nie tylko w Elblągu. Centrum Sztuki Galeria EL kolejny raz zaprasza w swoje mury wieczorową porą. Start o godz. 19, wstęp 2 zł - w cenie okolicznościowy znaczek.

Tegoroczna Noc Muzeów w Galerii EL do godz. 21.30 przeznaczona jest dla najmłodszych zwiedzających, których zapraszamy do zabawy na Interaktywnym Placu Zabaw.

Ok. godz. 22 zapraszamy na projekcję krótkometrażowego filmu Marcina Borchardta OTWARTA GALERIA | RZEŹBY Z METALU i spotkanie z reżyserem. Film bezpośrednio odwołuje się do ideowej i materialnej spuścizny elbląskiego Biennale Form Przestrzennych. Jest formalnym eksperymentem, nową manifestacją dawnych idei i hołdem dla ich twórców. Dla autora projektu abstrakcyjne formy przestrzenne są tematem i źródłem inspiracji. Jego celem jest „dekonstrukcja” metalowych rzeźb przy użyciu narzędzi i środków filmowych. Twórcza reinterpretacja idei Kwiatkowskiego. Materia jaką jest film została potraktowana jako rozwinięte w czasie medium malarskie. Dynamiczne sekwencje filmowe zbudowane z abstrakcyjnych asocjacji obrazów, kształtów, faktur i form tworzą ekspresyjny kolaż filmowy. Reżyser i scenarzysta filmu Marcin Borchardt jest także autorem filmów dokumentalnych, reklam i wideoklipów, programów telewizyjnych. Pracuje jako wykładowca estetyki krótkiego filmu fabularnego w Gdyńskiej Szkole Filmowej, jest doktorantem i wykładowcą Akademii Filmu Dokumentalnego Planet+Doc na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku. Autorami muzyki do filmu jest dwóch znanych awangardowych muzyków - perkusjonista Rafał Kołacki (m.in. Hati, Mammoth, Ulthana, Molok Mun, Orient Potockiego Project) i znakomity irlandzki saksofonista Cathal Roche, znany ze współpracy z wieloma wybitnymi artystami europejskiej improwizowanej sceny muzycznej (m.in. Phil Minton, David Toop, Clive Bell, Elaine Mitchener, Lauren Kinsella, Colm O’Hara, David Lacey, Atilla Csihar).

Oprócz tego działająca przy Galerii EL grupa SoundLab, przygotowała performance wizualno-dźwiękowy, inspirowany archiwalnymi amerykańskimi filmami dokumentalnymi, edukacyjnymi i propagandowymi z drugiej połowy XX w. Widzowie zostaną zabrani w podróż po mikro- i makro- świecie, a także w głąb historii technologii i przemian porządku świata.

W związku z organizacją Nocy Muzeów Galeria EL będzie nieczynna dla zwiedzających w sobotę i niedzielę, 17 i 18 maja 2014.

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone