: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

10-06-2014 | Festiwal Jazzbląg po raz trzeci

Przed nami trzecia edycja Festiwalu Jazzbląg, na który zapraszamy do elbląskiej Galerii EL od 17 do 20 lipca 2014. Na scenie zagoszczą jedne z najciekawszych głosów polskiej sceny nie tylko jazzowej: Marek Dyjak, Urszula Dudziak i Beata Przybytek oraz wybitni instrumentaliści: Wojciech Karolak, Piotr Wyleżoł Trio & Stephen Riley i Janusz Muniak. Promujemy także elbląskich muzyków, począwszy od Jerzego Małka, który debiutuje jako Dyrektor Artystyczny Festiwalu po Marcina Gawdzisa, w tym roku nominowanego do nagrody Fryderyk 2014. Przedsprzedaż biletów i karnetów już trwa.

Festiwal Jazzbląg ma za sobą dwie edycje
– obie ciepło przyjęte przez publiczność i bogate w gwiazdy, oraz 50 lat tradycji grania jazzu w zabytkowych wnętrzach Centrum Sztuki Galerii EL. Na scenie do tej pory mogliśmy oglądać takich muzyków jak Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Henryk Miśkiewicz, Michael Patches Stewart, Grzech Piotrowski, RGG, Krystyna Stańko, Arild Andersen, Adam Bałdych czy Atom String Quartet.  Do współpracy przy konstruowaniu programu tegorocznej, trzeciej już, edycji Festiwalu zaprosiliśmy Jerzego Małka, pochodzącego z Elbląga trębacza, którego już mieliśmy okazję usłyszeć na jazzblągowej scenie.
Jerzy Małek jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix Jazz Juniors w Krakowie, specjalnego wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej Katowice, tytułu Nowa Nadzieja w ankiecie Jazz Top 2000 a także „2nd runner up“ na Międzynarodowych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie, w których brali udział muzycy z Europy i USA 2004. Otrzymał nominację do Fryderyka 2012 w dwóch kategoriach - ,,Jazzowy kompozytor/aranżer roku" i ,,Jazzowy muzyk roku. Od lat plasuje się w czołówce polskich trębaczy jazzowych obok Tomasza Stańki i Piotra Wojtasika. W tym roku debiutuje w roli Dyrektora Artystycznego Festiwalu Jazzbląg.

O swoim pomyśle na Jazzbląg i tegorocznych gwiazdach mówi tak:
"(...) mottem, które przyświecało mi w realizacji koncepcji tegorocznego Festiwalu była próba połączenia wysublimowanych form ekspresji muzycznej w sposób maksymalnie komunikatywny dla współczesnego odbiorcy. Najbardziej naturalną formą przekazu muzycznego, od samego początku powstania muzyki, był śpiew, dlatego nie mogło go zabraknąć na tegorocznej odsłonie Jazzbląga. Ikona polskiego jazzu - Urszula Dudziak, Beata Przybytek oraz Ida Zalewska to trzy wspaniałe kobiece głosy, nawiązujące swym stylem do korzeni jazzu, bluesa, oraz soulu. Nie zabraknie też głosu męskiego w postaci Marka Dyjaka, który w charakterystyczny dla siebie sposób wykorzystuje elementy jazzu do tworzenia indywidualnego misterium przekazu. Czym jest Jazz, jak nie połączeniem tradycji z nowoczesnością? Dlatego nie mogło zabraknąć na tegorocznej odsłonie Jazzbląga legend polskiego jazzu. Tym razem udało się zaprosić Wojtka Karolaka oraz Janusza Muniaka. Na szczególną uwagę zasługują projekty: Piotra Wyleżoła, który wystąpi z własnym projektem z udziałem jednego z najbardziej interesujących amerykańskich saksofonistów jazzowych dzisiejszych czasów Stephen‘em Riley‘em oraz zespół nominowanego w tym roku do nagrody Fryderyka Marcina Gawdzisa".
Nieodłącznym elementem Festiwalu Jazzbląg są imprezy towarzyszące. Po każdym dniu koncertowym w Klubie Środowisk Twórczych "Krypta" odbywać będą się jam session. Do ich prowadzenia zaprosiliśmy Piotra Kułakowskiego. W tym roku będzie można także obejrzeć wystawę archiwalnych okładek Jazz Forum, autorstwa Rafała Olbińskiego "Jazz on the cover", którą otworzymy w Krużganku 15 lipca. Natomiast 20 lipca tradycyjnie zapraszamy do Galerii EL najmłodszych słuchaczy na Małą Akademię Jazzu, którą poprowadzi zespół Dixie Company.


Program i bilety
Wtorek, 15 lipca, godz. 18
Jazz on the cover wystawa archiwalnych okładek Jazz Forum, autorstwa Rafała Olbińskiego (wstęp wolny)
Czwartek, 17 lipca, godz. 19
Marek Dyjak
Wojciech Karolak Quartet
Piątek, 18 lipca, godz. 19
Piotr Wyleżoł Trio feat. Stephen Riley
Urszula Dudziak Superband
Sobota, 19 lipca, godz. 18
Marcin Gawdzis Quintet
Beata Przybytek
Janusz Muniak & Friends
Niedziela, 20 lipca, godz. 13
Mała Akademia Jazzu - Dixie Company (wstęp wolny)
 
Przedsprzedaż biletów do 14 lipca 2014
Bilet na dzień koncertowy: 50 zł, w przedsprzedaży  40 zł
Karnety na całość Festiwalu: 130 zł, w przedsprzedaży 100 zł

Informacje dotyczące biletów i Festiwalu pod numerami telefonów: 55 625 67 80, 55 625 67 84 lub mailowo: beata.b@galeria-el.pl, joanna@galeria-el.pl

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone