: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

16-07-2014 | Odliczamy godziny do 3 edycji Festiwalu Jazzbląg

Już jutro rozpoczynamy jazzowe koncertowanie w Galerii EL. W tym roku od 17 do 19 lipca na zaproszenie Jerzego Małka do Elbląga przyjadą: Marek Dyjak, Wojciech Karolak, Piotr Wyleżoł ze Stephenem Riley’em, Urszula Dudziak, Marcin Gawdzis, Beata Przybytek oraz Janusz Muniak. Pierwszy koncert w czwartek o godz. 19.

Jerzy Małek, dyrektor artystyczny Festiwalu, kompletując skład trzeciej edycji Festiwalu Jazzbląg postawił na wokalistów. Pierwszego dnia zaśpiewa  Marek Dyjak, wokalista obdarzony niezwykłym głosem i siłą ekspresji. Drugiego dnia scenę w posiadanie weźmie Urszula Dudziak, wokalistka, której nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać – jej charakterystyczny sposób śpiewania i znana na całym świecie „Papaya” to znaki rozpoznawcze tej nietuzinkowej artystki. Trzeci dzień upłynie także pod znakiem damskiego głosu: Beaty Przybytek oraz Idy Zalewskiej, towarzyszącej Januszowi Muniakowi. Obie panie to przedstawicielki młodego pokolenia wokalistek.
Codziennie na scenie zagoszczą także doskonali instrumentaliści. Wojciech Karolak – mistrz Hammonda ze swoim kwartetem pierwszego dnia, drugiego dnia pianista trio Piotra Wyleżoła z towarzyszeniem amerykańskiego saksofonisty Stephena Rileya. Trzeciego dnia wieczór otworzy kwintet elblążanina Marcina Gawdzisa, prezentujący materiał z płyty „Shadows of autumn” nominowanej w tym roku do nagrody Fryderka. Wieczór zamknie koncert Janusza Muniaka – muzyka, który już od ponad 50 lat gości na polskiej scenie jazzowej. Jak co roku po każdym dniu koncertowym zapraszamy na jam session, które odbywać się będą w Klubie Krypta. Liczymy na to, że na żywo zagrają nie tylko muzycy, zaproszeni do prowadzenia jam session.
W niedzielne południe, o godz. 13 zapraszamy najmłodszych do Galerii EL na organizowaną przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne „Małą Akademię Jazzu”. W tym roku dla dzieci zagra poznańska formacja Dixie Company. Prosimy o zabranie na ten koncert małych instrumentów - będzie można zagrać razem z muzykami.

Czwartek, 17 lipca, godz. 19
Marek Dyjak
Wojciech Karolak Quartet

Piątek, 18 lipca, godz. 19
Piotr Wyleżoł Trio feat. Stephen Riley
Urszula Dudziak Superband

Sobota, 19 lipca, godz. 18
Marcin Gawdzis Quintet
Beata Przybytek
Janusz Muniak & Friends

niedziela, 20 lipca, godz. 13
Mała Akademia Jazzu - Dixie Company (wstęp wolny)

Bilety na każdy dzień koncertowy: 50 zł
Karnet na Festiwal: 130 zł

W przypadku wyprzedania biletów będzie możliwość nabycia stojących wejściówek (ograniczona ilość!)

Szczegółowe informacje: http://jazzblag.galeria-el.pl/

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone