: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Strefa Reklamy:

rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag

07-09-2006 | II Mistrzostwa Elbląga w Darta 25–28/08/2006

W ostatni weekend wakacji w Pubie „Klepsydra” odbyły się II Mistrzostwa Elbląga w darta. Mistrzostwa zostały podzielone na 4 turnieje.
W piątek 25.08 odbył się turniej w konkurencji „crikiet – cut trough” full open ( czyli kobiety i mężczyźni razem ) do którego zgłosiło się 21 zawodników.
Zawody zwyciężył nie kto inny jak najlepszy darter w Elblągu w ostatnich latach Slawek Pawłowski, II miejsce zajął nasz zawodnik Daniel Deorocki, a III Tomek Długołęcki.
Ciekawiej było w sobotę 26.08. Już od godz. 16 rozpoczął się turniej 501 d.o. mężczyzn. Do turnieju stanęło 21 darterów. Mistrzostwa z ubiegłego roku bronił Marek Bucholc, który także w tym turnieju startował.
Początkowo radził sobie całkiem dobrze dopóki nie trafił na świetnie dysponowanego w ten weekend Sławka Pawłowskiego, późniejszego zwycięzcę całego turnieju.
Bardzo dobrze poczynał sobie raczej nieznany zawodnik w elbląskim światku darterskim Krzysztof Winiarski, który dosyć niespodziewanie , ale całkowicie zasłużenie zajął II miejsce. Tak więc ostateczna kolejność medalowa wyglądała następująco:
I miejsce – Sławek Pawłowski
II miejsce – Krzysztof Wirkiewicz
III miejsce – Daniel Deorocki
O godz 18.30 8 kobiet rozpoczęło swój turniej 501 d.o. Mimo małej frekwencji emocji nie zabrakło. Podczas tego turnieju można było zauważyć dawny czar darta. Czyli szczęście i radość z wygranej, a także dowody sympatii ze strony pokonanych.
Turniej wygrała najbardziej utytułowana zawodniczka Jola Pyszczyńska, II miejsce zajęła nieoczekiwanie Katarzyna Deorocka, a III Małgorzata Jaworska.
No i w ostatnim dniu Mistrzostw rozegrany został najbardziej efektowny turniej w darta , a mianowicie deble 501 d.o. Niestety i w tym dniu nie dopisała frekwencja. Na starcie stanęło tylko 7 par. Oczywiście mecze jak to w deble były ciekawe i emocjonujące. Ostateczna kolejność wyglądała następująco:
I miejsce – Sławek Pawłowski / Katarzyna Gliniecka
II miejsce – Adam Rokicki / Daniel Deorocki
III miejsce – Jacek Romanik / Adam Deorocki

Po tym turnieju zostały wręczone puchary za III pierwsze miejsca w każdym turnieju oraz nagrody pieniężne.
Ogólnie Mistrzostwa można zaliczyć do kategorii : „odbyły się” . Niestety niska frekwencja świadczy o tym , że turnieje w darta zamierają w naszym mieście.
Nie było czuć takiej atmosfery jak chociażby rok temu podczas I Mistrzostw.
Elbląska federacja w darta pogrzebała ten naprawdę fajny sport „ pubowy” przez żądze pieniądza , organizacje turniejów w każdy dzień tygodnia i niestety federacji nie ma, turnieii już prawie nie ma, ludzie się wypalili, atmosfery nie ma , zostało nam tylko porzucać sobie od czasu do czasu przy piątkowym piwku. A szkoda mogło być tak pięknie ....