: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

25-09-2014 | Malarstwo Agnieszki Budenko w cyklu „Elblag Plastyczny”

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę z cyklu „Elbląg Plastyczny”, której bohaterką będzie Agnieszka Budenko. Wernisaż wystawy 25 września o godz. 18 w Galerii Laboratorium.

Agnieszka Budenko - urodzona w 1981 r. w Malborku. Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uzyskała dyplom w pracowni prof. Mieta Olszewskiego. Aneks w Pracowni Witrażu i Malarstwa Ściennego dr hab. Jacka Zdybla.

Zajmuje się malarstwem postindustrialnym, światem maszyn oraz zajmującym w tym świecie miejsce człowiekiem. Tematyka jest wynikiem połączenia pasji artystki: mechaniki, militarystyki, motoryzacji oraz zagadnień dotyczących człowieka - jego ciała, psychiki, schematów postępowań, często nasuwających wniosek, że człowiek w swych reakcjach, zachowaniach i fizyczności, stanowi ogromnie skomplikowaną maszynerię. Łączy ze sobą techniki malarstwa olejnego, kolażu, aerografii, dokładając elementy pozłotnictwa. W swoim dorobku artystycznym ma kilkanaście wystaw, zarówno w kraju jak i za granicą. Kilkukrotna uczestniczka Salonów Elbląskich.

"(...) Patrząc na jej obrazy myślę o kruchości istoty ludzkiej w obliczu militarnej siły, ale też o pozornej kruchości tego co kobiece, wszak namalowała je kobieta. Kobiecość jest obecna w pracach Agnieszki bardzo wyraźnie, na przykład czytelnie wyartykułowana przez kolorystyczne odniesienia do seksualności. Delikatne, różowe tła i cieliste formy wydobywające się spod czerni i szarości ”łodzi podwodnych” mają jednaj swoją siłę i decyzję." (http://agnieszka-budenko.blogspot.com/)

Wystawa czynna do 19 października 2014

Galeria El Zaprasza - Elbląg
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone