: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

08-01-2015 | Galeria EL zaprasza: Elbląg Plastyczny: Zbyszek Opalewski / Niemalowanie. 15 stycznia 2015, g. 18

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na pierwszą w tym roku wystawę z cyklu „Elbląg Plastyczny”. 15 stycznia o godz. 18 w Galerii Laboratorium otworzymy wystawę "Niemalowanie" Zbyszka Opalewskiego. Wstęp wolny.

Zbigniew Opalewski (ur. w 1953 w Stargardzie Szczecińskim) – polski artysta plastyk, malarz, grafik, rysownik i animator kultury.

Absolwent Państwowego Liceum sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, w 1979 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom na Wydziale Grafiki z projektowania graficznego u prof. J. Krechowicza.

Zawodowo od lat związany z Centrum Sztuki Galerią EL w Elblągu, w latach 1998-2008 jej dyrektor. Był komisarzem i uczestnikiem kilkunastu ogólnopolskich plenerów malarskich, m.in. w Kadynach, Fromborku, Stegnie, Dzierzgoniu, Białowieży, Ciechocinku, Supraślu, Pasłęku. Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest autorem ponad 30 wystaw indywidualnych prezentowanych w Elblągu, Warszawie, Rotenburg (Wümme) (Niemcy), Sittensen (Niemcy), Wolbeck (Niemcy), Gdańsku, Braniewie, Młynarach, Dzierzgoniu, Pasłęku, Olkuszu, Miechowie, Nowym Targu.

Wielokrotnie nagradzany za twórczość, w 1987 roku był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2007 roku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wystawa czynna do 8 lutego 2015.


Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel. 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl

Galeria El Zaprasza - Elbląg
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone