: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

17-03-2015 | Napisz bajkę w Galerii EL

W najbliższy czwartek, 19 marca br., tuż po wernisażu w Galerii EL (Artyści – pedagodzy w „Laboratorium”) zapraszamy do Krużganka na spotkanie z Markiem Kucharskim, filmowcem, który w ramach otrzymanego stypendium realizuje swój autorski projekt pod nazwą
„BAJKA POSTSTRUKTURALNA”. Przyjdź, wypełnij ankietę, odpowiedz na pytania i zostań współtwórcą bajki!


Jak wyjaśnia artysta:
„Projekt ten to pewnego rodzaju eksperyment artystyczno-naukowy posługujący się medium filmowym. Razem z uczestnikami akcji będziemy tworzyć bajkę filmową bez scenariusza – opowieść, która będzie miała swoje źródło w nas samych, w naszym życiu i historiach.
Bazując na teorii 31 funkcji bohatera, wyróżnionych przez Władimira Proppa w pracy „Morfologia Bajki Magicznej” będę się starał odpowiedzieć na pytania o istnienie ogólnych schematów narracji w opowieści. Czy wszystkie opowieści snute przez ludzi od zarania dziejów są w gruncie rzeczy takie same? Czy w związku z tym każda opowieść wynika z doświadczenia ludzkiego i jest zakorzeniona głęboko w nieświadomości?
Każdy uczestnik projekcji będzie mógł pomóc odpowiedzieć mi na te pytania stając się zarazem współautorem dzieła. Wystarczy przyjść, obejrzeć fragment filmu i odpowiedzieć na kilka pytań w kwestionariuszu. Tym sposobem zarysuje się kolejna część bajki, którą zrealizuję i pokażę kolejnej grupie osób. Bajka zacznie się rozrastać idąc w niekontrolowanym przeze mnie kierunku.
Wychodząc od stwierdzenia Proppa, że „bajka zazwyczaj zaczyna się od pewnej sytuacji początkowej”, nakręciłem pierwsze ujęcie do filmu, które pokazałem 16 lutego br. w Warszawie uczestnikom pierwszego spotkania. Uczestnicy ci, po obejrzeniu ujęcia, wypełnili ankietę i odpowiedzieli na pytanie: Co dalej? W ten sposób powstało kilka potencjalnych dalszych ciągów narracji filmu, z których wybrałem jeden i nakręciłem go na planie filmowym”.
Teraz nadszedł czas na Elbląg – wymyślmy dalszy ciąg Bajki!

MAREK KUCHARSKI (ur. 1982) – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (montaż) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Stypendysta miasta st. Warszawy i Marszałka Województwa Łódzkiego. W swojej pracy artystycznej koncentruje się głównie na zagadnieniach związanych z szeroko pojętym zawłaszczeniem. Może ono dotyczyć elementów sztuki, zagadnień społecznych czy elementów naukowych. Zajmuje się sztuką z pogranicza fotografii, video i instalacji. Swoje prace pokazywał m. in. w Niemczech, Indonezji i Australii.

Szczegóły: bajkapoststrukturalna.pl
Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Informacje: Karina Dzieweczyńska, CS Galeria EL, tel. 55 625 67 83, karina@galeria-el.pl

Galeria El Zaprasza

rzut na fotki do artykułu: Napisz bajkę w Galerii EL


foto 1komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone