: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

23-09-2015 | Centrum Sztuki Galeria EL - wernisaż wystawy "Dźwiękobrazy"

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy "Dźwiękobrazy" Arkadiusza Sylwestrowicza, który odbędzie się 24 września o godz. 18. Wstęp wolny.

"Dźwiękobrazy" to projekt malarstwa rozszerzonego Arkadiusza Sylwestrowicza, odbywający w ramach Festiwalu Wydźwięki/Resonances. "Dźwiękobrazy" to próba dialogu malarstwa z dźwiękiem. Artysta korzysta z opracowanego przez dr inż. Roberta Barańskiego z AGH w Krakowie algorytmu, który transformuje malarstwo na pasmo dźwięków. Powstaje z nich utwór muzyczny, skomponowany przez Jacka Grudnia, którego charakter, czas trwania, tonacja oraz pojawiające się weń barwy ściśle związane są z takimi cechami opisywanych obrazów jak ich wielkość, struktura, faktura czy kolor. Dialog dwojga artystów z naukowcem, poprzez przepisanie języka obrazów na język dźwięków, to swoista próba synestezyjego przedstawienia dźwięczności malarstwa.
Tworząc obrazy Arkadiusz Sylwestrowicz sięga po takie media jak czysty pigment czy farby przemysłowe spajając je w nieregularne, pełne przypadkowości struktury.
Do jednego z cyklów, który będzie pokazywany podczas wystawy muzykę skomponuje działająca przy Centrum Sztuki Galeria EL grupa Soundlab.

Arkadiusz Sylwestrowicz - ur. w 1971 roku w Łodzi. Obecnie asystent na wydziale malarstwa w pracowni prof. M. Świeszowskiego na ASP w Gdańsku. Wystawia w kraju i zagranicą, między innymi w Austrii, Niemczech czy Indiach. Prace znajdują się w zbiorach prywatnych - między innymi w kolekcji Dariusza Bieńkowskiego i w kolekcjach muzealnych - Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe Odział Sztuki Współczesnej Pałac Opatów w Gdańsku.

Sponsorzy wystawy:

EKO-COLOR
Browar Amber

Wystawa czynna do 15 listopada 2015.

Galeria El Zaprasza - Elbląg

rzut na fotki do artykułu: Centrum Sztuki Galeria EL - wernisaż wystawy "Dźwiękobrazy"


foto 1komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone