: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

02-03-2016 | Anna Waligórska / Maria Szachnowska. Malarstwo

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Waligórskiej i Marii Szachnowskiej, który odbędzie się 3 marca 2016 r. o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.

O wystawie pisze jej kurator, Jarosław Denisiuk:

"W postawach twórczych obu artystek interesujący jest dialog z konwencją przedstawienia wizerunku kobiecego oraz pytania o normy estetyczne towarzyszące postaci kobiety w malarstwie. Malarki z jednej strony czują potrzebę odniesienia się do tradycji malarstwa, jego medium, przy jednoczesnym nieusuwaniu z pola zainteresowań dbałości o warsztat, czy zaplecza formalnego. Z drugiej zaś, obie postawy charakteryzuje poszukiwanie rozwiązań alternatywnych konwencji przedstawiania, ożywiających medium malarskie […]"


Anna Waligórska
Urodzona w 1979 roku w Bydgoszczy. W latach 1999-2000 studiowała malarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej. W latach 2000-2005 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni dyplomowej Profesora Hugona Laseckiego, potem w pracowni Profesora Macieja Świeszewskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni Profesora Macieja Świeszewskiego, aneks z malarstwa ściennego (w Szpitalu Onkologicznym w Gdańsku) i witrażu pod kierunkiem Profesora Andrzeja Dyakowskiego w 2005 roku. W roku 2003 była asystentką-stażystką u Profesora Andrzeja Markowicza w pracowni scenografii i projektowania plastycznego. Oprócz malarstwa zajmuje się malarstwem ściennym, witrażem, grafiką warsztatową, scenografią. Obecnie pracuje na ASP na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa ściennego i witrażu. W 2012 roku artystka wygrała konkurs na grafikę ścian osłonowych wiat przystankowych Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Maria Szachnowska
Urodzona w 1990 roku. W latach 2009-2014 studiowała rysunek i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego z aneksem w Pracowni Scenografii i Pracowni Tkaniny Artystycznej. Obecnie studentka studiów doktoranckich na ASP w Gdańsku. Artystka projektowała scenografię i kostiumy do spektaklu „W 80 dni dookoła świata” w reżyserii Konrada Szachnowskiego w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w 2015 roku. Maria Szachnowska zajmuje się malarstwem i tkaniną.

Wystawa czynna do 4 kwietnia 2016 r.

Galeria El Zaprasza - Elbląg

rzut na fotki do artykułu: Anna Waligórska / Maria Szachnowska. Malarstwo


foto 1komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone