: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

22-06-2011 | „FASCINATIONS” – koncert w Klubie „Mimoza”

Już 29 czerwca odbędzie się trzeci koncert w tym klubie z cyklu „Staromiejska Strefa Muzyczna w ramach Coolturalnej Starówki". Jest to projekt, który powstał w wyniku porozumienia instytucji kultury: Centrum Sztuki Galerii EL, organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Elbląg Europa i Laboratorium Sztuki oraz przedstawicieli małej przedsiębiorczości – Klubów Muzycznych – Mimoza oraz Mjazzga.

Projekt został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Elbląga, w ramach programu „Wspieranie znaczących projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne Miasta, w szczególności przedsięwzięć o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym”.
W ramach projektu zaproszeni zostaną najciekawsi polscy wykonawcy jazzowi, którzy wystąpią z muzykami elbląskimi. Prezentować się będą również najbardziej interesujące zespoły lokalne z kręgów muzyki jazzowej, improwizowanej i rocka.
W „Mimozie” odbędzie się koncert zatytułowany „Fascinations”, podczas którego muzycy przedstawią swoje muzyczne fascynacje. Opowiedzą o artystach, którzy wpłynęli na ich muzyczny rozwój oraz na historię jazzu. Zagrają utwory największych gigantów tej muzyki starając się nadać ich kompozycjom swój osobisty charakter.

Na klawiszach zagra Bartek Krzywda - organizator koncertów w MIMOZIE, który zaprosił do wspólnego grania dwóch wybitnych instrumentalistów z Torunia: perkusistę Waldemara Franczyka oraz saksofonistę Darka Zaleśnego. Wszyscy trzej panowie stanowią podstawę jazz – rockowej formacji Dream Power i współpracują ze sobą od wielu lat. Na szczególną uwagę zasługuje perkusista, który jest wirtuozem tego instrumentu znanym nie tylko ze wspaniałej gry ale także z karkołomnych sztuczek które wyprawia  pałeczkami. Świetny jest również saksofonista dysponujący imponującą techniką i potężnym tonem. Posiada również niezwykłe zdolności narracyjne, dzięki czemu koncert nie będzie składał się wyłącznie z muzyki ale także z ciekawych opowieści.
Zapraszamy 29.06.2011 roku na godzinę 19.30, bilet kosztuje 10 zł.

Waldemar Franczyk – absolwent Szkoły Talentów w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie perkusji. Laureat I nagrody Stypendium Fundacji Yamaha. Pozostałe nagrody: I miejsce na Jazz Rock Festival w Olsztynie 2001, Grand Prix festiwalu Jazz Krokus 2005 w Jeleniej Górze, Grand Prix Jazz nad Odrą 2006 oraz nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz organizator Międzynarodowych Warsztatów Perkusyjnych w Żaganiu.
Dariusz Zaleśny -  absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat I nagrody Złotej Tarki oraz Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu ( 1 miejsce, nagroda specjalna ). Od wielu lat organizuje koncertu w toruńskim klubie Jazzgod. W Toruniu prowadzi również własny big – band, oraz zespół jazzowy.

Bartek Krzywda
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone