: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

31-08-2011 | "Krzywda & Koomple" Koncert w Mimozie

Kolejny koncert w MIMOZIE w ramach Staromiejskiej Strefy Muzycznej odbędzie się pod hasłem "Krzywda & Koomple".  Będzie to ostatni wieczór muzyczny w tym klubie ramach w/w projektu. Nie oznacza to oczywiście, że koncerty w Mimozie już się nie będą odbywały. Przeciwnie  - każda środa będzie w Mimozie muzycznym dniem. Będą się tam odbywały na zmianę regularne koncerty koncerty oraz luźne spotkania muzyków czyli „jam session”.
W środę zagra ekipa pod wezwaniem klawiszowca Bartka Krzywdy, który jest organizatorem wszystkich mimozowych koncertów.  Na zakończenie Staromiejskiej Strefy Muzycznej zebrał on wyjątkowy skład złożony ze świetnych muzyków i kolegów. Na saksofonie tenorowym zagra jego wieloletni kompan Szymon Zuehlke. Na basie wspaniały Grzegorz Nadolny a na bębnach as muzyki filmowej  Grzegorz Daroń.  
Obaj Grzegorze przyjeżdżają z Bydgoszczy, są to muzycy z pierwszej ligi polskiej muzyki jazzowej i nie tylko. Daroń na stałe gra z J. Steczkowską, napisał muzykę do wielu polskich filmów (m.innymi Młode Wilki, Kochankowie Roku Tygrysa, Śniadanie do łóżka, Magda M, Na Wspólnej). Nadolny natomiast był przez kilka sezonów członkiem LO27, gra z czołówką polskich jazzmanów (Karolak, Śmietana, Wierzcholski i inni).
Krzywda i Zuehlke grają w Specjal Jazz Sextet i wydali niedawno płytę pt. Projekt Elbląg, na której grają między innymi Przemek Dyakowski, Jarek Śmietana i Jerry Goodman.
Muzycy zagrają standardy jazzowe we własnych aranżacjach. Po koncercie mile widziany jam session.
Zapraszamy 7.09.2011 o godz. 19.30, Elbląg Klub „Mimoza” ul. Garbary 10-9, bilet 10 zł.
Grzegorz Nadolny, wszechstronny basista i kompozytor z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Zadebiutował w jazz-rockowej formacji West w 1990 roku zwyciężając wraz z nią w tym roku na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i wiele innych bydgoskich projektów i formacji. Współpracował z Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Stroblem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Biskupskim, Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Kamińskim, Krystyną Stańko i wieloma innymi liderami grając z nimi na przeróżnych festiwalach w Polsce i za granicą. Był również członkiem grupy LO 27. W 2000 roku miała miejsce premiera jego autorskiej płyty „Acoustic Eel” z zespołem Acoustic Topless.


Grzegorz Daroń – perkusista, klawiszowiec, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej.  Razem z Nadolnym zwyciężył Jazz Juniors, grając z grupą West. Na stałe członek zespołu Justyny Steczkowskiej oraz The Ślub. Jest również kompozytorem muzyki filmowej, jego dźwięki można usłyszeć w wielu znanych filmach i serialach m. innymi: Młode Wilki, Pierwszy Milion, Na Wspólnej, Kochankowie Roku Tygrysa, Magda M, Śniadanie Do Łóżka i wiele innych.  Nagrywał i współpracował z takimi artystami jak Andrzej Przybielski, Jacek Pelc, Air Force One,  Jarek Weber,  Adrianna Biedrzyńska.

Szymon Zuehlke – saksofonista tenorowy dysponujący jednym z najpiękniejszych saksofonowych tonów w kraju. Od 10 lat elblążanin. Laureat nagrody dla Najlepszego Instrumentalisty Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Klub „Ucho” 2008). Zdobył szereg nagród kulturalnych w Elblągu za propagowanie muzyki jazzowej w naszym mieście. Organizator prestiżowych Zaduszek Przemka Dyakowskiego odbywających się co roku w elbląskim MDK. Jego niespotykane improwizacje wzbudzają entuzjazm wśród czołowych polskich jazzmanów.

Bartek Krzywda – pianista, klawiszowiec, aranżer, kompozytor i producent muzyczny. Laureat Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Elbląga. Organizator życia muzycznego w Klubach „Studnia”, „Krypta”, „Mimoza”. Założyciel autorskich zespołów DREAM POWER i SPECJAL JAZZ SEXTET. Płyta tego ostatniego zespołu zdobyła uznanie zarówno wśród fanów jazzu jak i muzyków. Przez wiele lat związany z toruńskim klubem jazzowym Jazzgood. Kierownik muzyczny wielu przedsięwzięć artystycznych m. innymi  Koncert Piotra Olejnika, Nagrań zespołu PIES, Kolęd w wykonaniu zespołu SZALONE MAŁOLATY, projektu „Wiara Czyni Cuda”, folkowej ekipy „A za lasem”.i

Bartek Krzywda




komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone