: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

28-09-2011 | Poszukiwana opiekunka środowiskowa...

Zawód dla osób wrażliwych na innych ludzi!!!

Nowością na elbląskim rynku edukacyjnym jest technik opiekunka środowiskowa. Już od września, w tym kierunku będzie można kształcić się w Centrum Nauki i Biznesu Żak w Elblągu.
— To zawód bardzo poszukiwany na europejskim rynku pracy. Nauka na tym kierunku przygotowuje do pracy z osobami przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi, samotnymi, niesamodzielnymi, które nie mają wsparcia ze strony rodziny — mówi Agnieszka Szczepańska, wicedyrektor Szkoły Żak.
Nauka na kierunku technik opiekunka środowiskowa trwa tylko dwa semestry i obywa się w trybie zaocznym i co najważniejsze jest bezpłatna.

Przez ten rok zdobywa się niezbędną wiedzę z wielu dziedzin m.in. są to: pedagogika specjalna, psychologia rozwojowa, metodyka pracy z ludźmi niepełnosprawnymi, pierwsza pomoc, a także język migowy.

Każdy z słuchaczy odbywa praktykę zawodową. Tak, więc kształcenie opiekunki środowiskowej ma miejsce nie tylko w szkole, a także w palcówkach opieki i pomocy społecznej oraz w środowisku podopiecznego. Nauka kończy się egzaminem państwowym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
Podstawowym celem kształcenia opiekunek środowiskowych jest przygotowanie ich do udzielania pomocy i świadczenia usług opiekuńczych. To zawód wymagający, więc osoby, które go wykonują powinny charakteryzować się dużą empatią i wrażliwością w kontaktach interpersonalnych.

Opiekunka to osoba, która pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach domowych, pielęgnuje go, dba o jego zdrowie, a także mobilizuje do aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania jego zainteresowań. W przypadkach zagrożenia zdrowia i życia udziela mu pierwszej pomocy. Zadań, którym musi podołać opiekunka jest wiele i są one bardzo różnorodne. Dlatego tak ważna jest odpowiednia edukacja. Dla absolwentów tego kierunku otwierają się perspektywy pracy w domach: samotnych matek, pomocy społecznej, opieki nad osobami starszymi, a także w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach, zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.

Szczegóły na stronie www.zak.edu.pl/elblag

Centrum Nauki i Biznesu Żak w Elblągu
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone