: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

22-02-2012 | 80. rocznica urodzin Wojciecha Kilara

10 marca 2012 r.

Zapraszamy na niepowtarzalny koncert z okazji 80. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara !!!

  Program koncertu przeplatają kompozycje klasyczne i tematy z muzyki filmowej

„Jeśli za kryterium statusu "kompozytora narodowego" uznać powszechną znajomość muzyki danego twórcy, to Wojciech Kilar zasługuje na to miano bardziej niż Szymanowski, Lutosławski czy Penderecki, ponieważ wszyscy słuchaliśmy kiedyś jego znakomitych kompozycji”.

Beata Bilińska fortepian
Marek Moś dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralana

W programie:

Wojciech Kilar
Ricordanza na orkiestrę smyczkową
II Koncert fortepianowy

Preludium chorałowe
Portret Damy: suita z muzyki do filmu

„W II Koncercie fortepianowym Wojciecha Kilara odbijają się wszystkie tragiczne wydarzenia 2010 roku, został on skomponowany specjalnie dla Beaty Bilińskiej.
Artystka dokonała jego prawykonania 14 października 2011 r. z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach”.

Wojciech Kilar i komponowana przez niego muzyka to swoisty fenomen, do tej pory skomponował jedne z najbardziej charakterystycznych melodii filmowych do polskich, jak i wielkich zagranicznych produkcji. Jego utwory nawiązują do muzyki ludowej, w szczególności folkloru podhalańskiego, jak i dzieł narodowo-religijnych. Komponując muzykę do takich filmów jak np.: „Lalka”, „Sami swoi”, „Rejs”, „Pan Tadeusz”, „Pianista”, czy „Zemsta”, zdobył wielką światową sławę;, rozgłos przyniosła mu szczególnie współpraca z Francisem Fordem Coppolą nad filmem „Dracula”.

Beata Bilińska to niezwykle utalentowana pianistka, której największym sukcesem było otrzymanie I nagrody oraz nagrody publiczności na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Rina Sala Gallo” we Włoszech, w październiku 2002 roku. Była również wielokrotną stypendystką Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Ponadto dwukrotnie nominowana do „Paszportów Polityki”.


Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, godz. 19:15

Bilety: 35zł (ulgowy), 40zł (normalny)

Bilety i karnety do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej – Elbląg, Stary Rynek 25 – Ratusz Staromiejski (pn.-pt. 7:30-15:30, wt. 7:30-18:00). Rezerwacja telefoniczna: (55) 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa

EOK
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone