: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

12-03-2012 | Wernisaż prac Andrzeja Urbanowicza w Krypcie!

W Krużganku Galerii EL tylko na dwa tygodnie zagoszczą niebywałe grafiki wybitnego polskiego artysty, Andrzeja Urbanowicza (1938-2011), ikony polskiego undergroundu artystycznego. Wernisaż odbędzie się 14 marca o godz.18.00.

Andrzej Urbanowicz to jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej bohemy artystycznej, wizjoner, jeden z najwybitniejszych twórców kultury alternatywnej i XX-wiecznych polskich artystów, nieustannie wytyczający nowe szlaki.

Andrzej Urbanowicz był artystą oryginalnym, artystą przez wielkie A, indywidualistą, buntownikiem, pionierem myślenia alternatywnego, nonkonformistycznej duchowości, kultury new age i postmodernizmu, ale też był prekursorem polskiej sztuki psychodelicznej, miłośnikiem chaosu, sztuki bizarre, kiczu i surrealizmu Reprezentował ekstremalne artystycznie postawy, zawsze jasno deklarował swoje poglądy artystyczne. Wyrażał to nie tylko za pośrednictwem malarstwa, grafiki, aranżacji przestrzennych czy działań parateatralnych. Był też eseistą, tłumaczem, performerem, krytykiem
i teoretykiem sztuki.

Więcej o Andrzeju Urbanowiczu dowiedzą się Państwo podczas wieczoru 14 marca. Przygotowaliśmy dla Państwa pierwszy numer Elbląskiego Informatora Kulturalnego, w którym ukazał się artykuł o życiu artysty.

Będzie możliwość zakupu dzieł artysty. Jest to niebywała okazja, ponieważ
z dnia na dzień ubywa prac Andrzeja Urbanowicza. Zamawiane są przez muzea i kolekcjonerów sztuki.

Galeria EL dwukrotnie gościła prace Andrzeja Urbanowicza – podczas I Parady Sztuki Nowoczesnej w 1963 roku oraz podczas wystawy indywidualnej w 1996 roku.

Krypta
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone