: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

13-04-2012 | Galeria EL - koncert promujący płytę "A-KINETON".

Po raz kolejny w Krużganku Galerii EL jazz z pierwszej polskiej ligi. 14 kwietnia o godz. 19.00 będzie miał tam miejsce koncert promujący płytę "A-KINETON".

A-Kineton to muzyka demokratycznego kolektywu: Kamil Pater - gitara, Rafal Gorzycki perkusja, Pawel Urowski kontrabas, Irek Wojtczak saksofony, klarnet basowy, na trabce gościnnie Maurycy Wojcinski. "A-kineton" jest  w prostej linii tworczym rozwinieciem projektu "Dziki Jazz" z 2009 roku. Muzycy na co dzien tworza takie formacje jak: Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Irek Wojtczak Outlook czy Freeyo.

"Dziki Jazz" otrzymał nominację do nagrody „Fryderyki 2010” w kategorii Jazz - Fonograficzny Debiut Roku i zrobił na polskiej scenie sporo zamieszania. Jest to kawal porządnego avant jazzu czyli muzyki, która nie odgrzewa po raz setny  gotowych recept sformułowanych przed dziesięcioleciami. Z pierwszymi dźwiękami otwiera się horyzont inspiracji. Dają się wyłonić zarowno wplywy muzyki polskiej, sporo jest odniesień do najnowszych dokonan w dziedzinie szeroko rozumianej muzyki improwizowanej na świecie; nie brak tu tez klasycznych brzmień - w szczegolnosci europejskiego jazzu. Muzyka ma kontemplacyjny charakter, przez co szybko wciąga  do swego wnętrza. Zdarzaja sie niespodziewane zwroty akcji, bogate w sonorystyczne poszukiwania. Daje się wyczuć wielki erudycyjny potencjał zespolu, muzycy sa osluchani i przeanalizowali niejedno muzyczne zjawisko. Wszystko to, bez cienia dosłowności. Można odnaleźć zarówno brzmienia komedowskie, coś z Gentle Giant, klimatu nagran Johna Abercrombiego z projektu Gateway, a w dźwiękach gitary nawet elementy muzyki Autechre. Zatem, nie brak tu oryginalnych przemyśleń na temat jazzu, jego rodzimych tradycji, koneksji i międzynarodowych podróży. Muzyka kontempluje współczesność i z nostalgicznym pietyzmem sięga do przeszłości.

Bilety w przedsprzedaży: 20 i 30 zł., w dniu koncertu 25 i 30 zł.
Bilety do nabycia: Galeria EL godz.10.00 - 18.00, po godz. 18.00 Klub Środowisk Twórczych.

Galeria El
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone