: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

13-07-2012 | Jazzbląg Festiwal wielowątkowo

Festiwal Jazzbląg to nie tylko wielkie gwiazdy na scenie Galerii EL. Jazzbląg to także mniejsze – przeważnie darmowe - imprezy: wystawa EL JAZZ w Krużganku Galerii EL, wystawa Jazz w Elblągu 1962-2012 w przestrzeni miejskiej, Jazz dla dzieci, koncerty dixie Fila Band oraz koncert VA Group w Klubie Mjazzga. Poniżej szczegółowy rozkład jazdy!

Na dobrą sprawę można powiedzieć, że Festiwal Jazzbląg już trwa – w ubiegłą sobotę odbyły się w Elblągu koncerty Fila Band  a w najbliższą niedzielę, 15 lipca, czekają nas kolejne. Tym razem tradycyjny jazz dixieland będzie rozbrzmiewał na Mierzei Wiślanej: w Krynicy Morskiej w okolicach molo o godz. 12 oraz w Stegnie przy głównej plaży o godz. 15.

Także od przyszłego tygodnia na Starym Mieście będzie można prześledzić drogę jazzu w Elblągu: od EL Klubu Jazzu Tradycyjnego, Zaduszek Jazzowych przez Summer of Jazz & Blues po Jazzbląg  - dzięki wystawie Jazz w Elblągu, prezentowanej w przestrzeni miejskiej – na specjalnych stelażach w okolicy Ratusza Staromiejskiego.  Wystawa będzie dostępna do końca lipca.

18 lipca o godz. 18 zapraszamy do Krużganka Galerii EL na wernisaż wystawy EL Jazz, poświęconej w całości EL Klubowi Jazzu Tradycyjnego, który w latach 60-tych był jednym z najprężniej działających w kraju. W malej piwniczce grały największe sławy sceny jazzowej: London City Stompers, The Atoms czy zespoły Andrzeja Kurylewicza, Krzysztofa Komedy i Zbigniewa Namysłowskiego.  Na wystawie będzie można obejrzeć archiwalne fotografie z okresu największej popularności Klubu.

Publiczność Festiwalu Jazzbląg czeka prawdziwy maraton muzyczny. Każdy wytrawny miłośnik muzyki powinien zarezerwować sobie czas po  głównych  koncertach na jam session, które odbywać się będzie w Krużganku Galerii EL. I tu kolejna niespodzianka - podczas jamów usłyszeć będzie można zaprzyjaźnionych z Elblągiem muzyków z Kaliningradu VA GROUP. Otwarty charakter imprezy i miłość do muzyki, jaką wykazuje każdy jazzman, pozwala na przypuszczenia, że  podczas wieczorów w Krużganku wystąpią również gwiazdy Festiwalu JAZZbląg.

Na jam sessions zapraszamy codziennie od 19 – 21 lipca do  Krużganka Galerii EL, po koncertach, wstęp wolny.

Oprócz jam session muzycy z Rosji zagrają regularny koncert 22 lipca o godz. 20 w Klubie Muzycznym Mjazzga. Nie mamy wielu okazji, by w Elblągu posłuchać młodych jazzmanów zza naszej wschodniej granicy. Dokonania muzyków z „VA GROUP” świadczą o tym, że warto. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, uczestnicy licznych festiwali i członkowie wielu projektów: Wiaczesław Andriejew (Vyacheslaw Andreev) – kontrabas, Artiom Szewcow (Artem Shevtsov) – saksofon, klarnet, flet , Jefim Rodkin (Efim Rodkin), Andriej Gorszkow (Andrey Gorshkov) – gitara, bas. Wiaczesław Chudiakow (Vyacheslav Khudiakov) – trąbka, Aleksandr Kozyriew (Aleksandr Kozyrev) – perkusja. Wstęp na koncert 10 zł.

Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych melomanach – wszystkie dzieci zapraszamy w niedzielę, 22 lipca o godz. 15 pod Bramę Targową na widowisko Jazz dla dzieci, które poprowadzi Gosia Szmuda z zespołem. Jazz nie musi być trudny czy nudny – to główne przesłanie tego spektaklu, w którego program wchodzą utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane "przeboje" muzyki dziecięcej. W razie niesprzyjającej aury impreza przeniesie się w mury Galerii EL. Wstęp wolny.

Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie http://jazzblag.galeria-el.pl

Zapraszamy też na oficjalny Fan Page Festiwalu na portalu FACEBOOK: facebook.com/jazzblag

Organizatorzy: Prezydent Miasta Elbląga, Centrum Sztuki Galeria EL,

Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Współpraca: Kreatywni.tv, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Centrum Handlowe Ogrody

Sponsorzy: GRUPA ENERGA – sponsor strategiczny, Polskie Parki Wiatrowe, EPEC Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, LOTTO, Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA Sp. z o.o., ALSTOM Power Sp. z.oo, Wójcik Meble, Szkoła Języków Obcych REGENT, Restauracja Studnia Smaków, Kania Meble, Kwiaciarnia Zielony Gaj.

Patronat medialny: Radio JazzFM, JazzForum, JazzSoul.pl, Gazeta Wyborcza, Dziennik Elbląski, Nasz Elbląg, Telewizja Elbląska, TVP Olsztyn, Portel.pl, Radio Olsztyn, Radio Gdańsk, Teraz Elbląg, ELNEWS, Pomerania24

Zadanie "Koncert Kuby Badacha - Tribute to Zaucha" zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Festiwal Jazzbląg odbywa się w ramach Coolturalnej Starówki.

Galeria El
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone