: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

12-09-2012 | Orkiestra Instrumentów Narodowych im. Ossipowa

16 września zapraszamy na wyjątkowy koncert: o godz. 18 w Galerii EL wystąpi

Państwowa Akademicka Orkiestra Instrumentów Narodowych im. Osipowa z towarzyszeniem Darii Zykowej – solistki Teatru Balszoj w Moskwie, Aleksandra Zacharowa (tenora), i światowej sławy muzyka z Mołdawii, Marina Gherasa, grającego na fletni pana.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Galerii EL.

Orkiestra Bałałajek im. Ossipowa została założona w roku 1919 przez grającego na bałałajce Borysa Trojanowskiego i grającego na domrze Piotra Aleksiejewa. Jej pierwszy koncert, który odbył się w sadzie Ermitaż, był dniem narodzin Pierwszej Moskiewskiej Orkiestry Instrumentów Ludowych. Wkrótce po tym Orkiestra rozpoczęła występy na terenie całego Związku Radzieckiego dając koncerty dosłownie we wszystkich regionach kraju, od Sachalina do Karpat i od Morza Białego aż po Kaukaz.
Mianowanie znakomitego radzieckiego artysty Nikołaja Ossipowa na stanowisko Głównego Dyrygenta i Dyrektora Muzycznego w roku 1940 otwarło nową kartę w historii Orkiestry. Po jego śmierci kierowanie Orkiestrą przejął Dmitrij Ossipow. Wprowadził on wiele istotnych zmian w charakterze i instrumentarium Orkiestry: nowe integumenty, takie jak gusle i bajan, stały się częścią zespołu, wprowadził do gry duety i unisono bałałajek oraz powstał nowy repertuar napisany specjalnie dla Orkiestry przez takich autorów jak N. Budaszkin, A. Nowikow, A. Holminow i innych. Publiczność otrzymała zupełnie nową Orkiestrę, o nieograniczonych możliwościach interpretacyjnych, począwszy od prostych aranżacji pieśni ludowych, a skończywszy na skomplikowanych dziełach symfonicznych.
Po wojnie w roku 1946 została nazwana imieniem Nikołaja Ossipowa. 

Przez kolejne lata Orkiestrę prowadzili Dmitrij Ossipow, Wiktor Smirnow, Witalij Gnutow, Wiktor Dubrowski i Nikołaj Kalinin. Z Orkiestrą występowało wielu znakomitych dyrygentów, by wymienić Nikołaja Gołowanowa, Nikołaja Anossowa, Aleksandra Gauka, Giennadija Rożdżestwieńskiego i Władimira Fiedosiejewa. W czerwcu 1996 roku Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej nadało Orkiestrze nową oficjalną nazwę: Państwowa Akademicka Orkiestra Instrumentów Ludowych Rosji im. Ossipowa.
Od roku 2009 Artystycznym i Pierwszym Dyrygentem Orkiestry jest Władimir Andropow, jeden z najbardziej utalentowanych i znakomitych muzyków w Rosji. Po jego kierownictwem Orkiestra zachowuje i rozwija najlepsze tradycje rosyjskiej muzyki ludowej.

W repertuarze koncertu znajdują się utwory m.in. P. Czajkowskiego, M. Glinki, G. Dinicu i rosyjskie pieśni ludowe.

Galeria El
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone