: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

25-11-2012 | Galeria jest kobietą 50+

Centrum Sztuki Galeria EL serdecznie zaprasza 14 grudnia o godz. 18 na wernisaż, kończący projekt Galeria jest kobietą 50+. Gościem specjalnym wernisażu będzie Olga Krzyżanowska. Wstęp wolny.

EL to kobieta w kwiecie wieku: ciągle aktywna, ma pomysł siebie i wciąż w siebie inwestuje. Pięćdziesiąte urodziny obchodziła hucznie, świętując je przez cały rok. Pod koniec tego wyjątkowego roku będziemy je świętować z innymi elblążankami 50+. Jak mówią Marta Karaś i Beata Branicka, pomysłodawczynie projektu:

„Pewnego dnia - nie wiadomo jak i skąd – wymyśliłyśmy (wedle zasady, że Kopernik też była kobietą), że Galeria jest kobietą 50+. 50 to doświadczenie i wiedza, które przez 50 lat można było zdobyć, (+) to to wszystko, co przed nami. Padł pomysł - zbierzmy 50 kobiet w wieku 50+ i zróbmy im wspólne zdjęcie w przestrzeni Galerii. A w zasadzie czemu wszystkim naraz? Pokażmy je każdą z osobna! I stąd właśnie projekt "Galeria jest kobietą 50+". Chciałyśmy zaprosić do udziału po prostu panie ciekawe, aktywne, te znane i mniej znane. Czasem same nawet nie uświadamiają sobie swojego wieku, co tylko potwierdza regułę, że mamy tyle lat, na ile się czujemy. Wielokrotnie energii i pasji mogą im zazdrościć młodsi. Także klasy i obycia. Nie chcemy pokazywać, czy 50 lat to dużo czy mało - chcemy udowodnić, że 50 lat to atut, który należy wykorzystać - na plus.

Akcję objęła patronatem Pani Prezydent Elbląga Grażyna Kluge, która także wzięła udział w sesji zdjęciowej. Oprócz niej na liście znalazły się m.in.: Elżbieta Gelert, Bożena Sielewicz, Teresa Miłoszewska, Alina Kłosowska-Zalewska, Alicja Tomczyk, Bożena Lemierska czy Maria Makowska-Franceson. Z czasem okazało się, że 50 kobiet to stanowczo za mało, a w Elblągu właśnie kobiety są ta szyją, która kręci męską głową. Na blogu kobiety50plus.blogspot.com można oglądać portrety Pań, natomiast na wystawie w Krużganku będzie można zobaczyć zdjęcia ukazujące je tak, jak sobie tego życzyły.

Do projektu zaprosiłyśmy dwa chyba już dobrze znane elblążanom fotograficzne nazwiska: Konrada Kosacza i Miłosza Kulawiaka. Dzięki współpracy z Agnieszką Światkowską (kobieta.elblag.net) niektórym zdjęciom towarzyszą wywiady, przybliżające sylwetki kobiet. Wernisaż połączony będzie ze swego rodzaju debatą, którą organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet - gościem honorowym spotkania będzie pani Olga Krzyżanowska.”

Wystawę w Krużganku Galerii EL będzie można oglądać do końca roku.
Sponsorzy: Drukarnia Elgraf, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, P.H.U. AKSEL

Centrum Sztuki Galeria EL
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone