: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

22-02-2013 | Elbląscy artyści za południową granicą – Nic nowego? / Nic nového?

Od 7 marca do 14 kwietnia prace 11 elbląskich artystów będą prezentowane w czeskiej galerii Felixa Jeneweina w Kutnej Horze. To pierwsza grupowa wystawa elbląskich twórców za południową granicą.

O wystawie mówi jej kurator, Jarosław Denisiuk:

"O sile i dynamice środowisk artystycznych w perspektywie instytucjonalnej decyduje ilość wystąpień indywidualnych oraz zbiorowych ich przedstawicieli. Galeria EL tworzy taką możliwość w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, udostępniając Galerię Laboratorium mieszcząca się w dawnej zakrystii. Kuratorki cyklu, zapraszając przede wszystkim młodych twórców pracujących w Elblągu, starają się ujawnić i pokazać te z najnowszych prac, które wprost z warsztatu twórczego, przeniesione do niewielkiej sali wystawowej są w stanie nawiązać z nią dialog.

Zupełnie inne cele stawiamy sobie przed pokazami zbiorowymi. Najważniejszą emanacją jest od wielu lat, organizowany przez Galerię EL – w tym roku już po raz 27, Salon Elbląski. Warto w tym miejscu nadmienić, że tytułowa nazwa pokazu nie jest rozumiana tylko i wyłącznie poprzez pryzmat faktycznej, rzekłbym „geograficznej” przynależności artystów do miejsca ich aktywności, a raczej do związku emocji z naszym miastem. W grupie ponad 50 twórców są artyści, którzy na przekór zmianie miejsca zamieszkania, związek z Galerią EL utrzymują i poprzez Salon komunikują się z publicznością w naszym mieście. Uzupełniają obraz aktywności naszego środowiska wystawy zbiorowe i taką okazją do sprawdzenia aktualnej kondycji daje pokaz „Nic Nowego? / Nic nového?” w Miejskiej Galerii Felixa Jeneweina w czeskiej Kutnej Horze.

Instytucja nosi imię sławnego czeskiego malarza Feliksa Jeneweina (1857-1905) i mieści się w tak zwanym włoskim dworze; miejscu nierozerwalnie związanym z historią Królestwa Czeskiego, gdzie początkowo mieściła się tu rezydencja królewska, a za Wacława II (również króla Polski), w ramach reformy monetarnej zorganizowano mennicę królewską.

W ramach współpracy z kutnohorską galerią po raz pierwszy w Czechach w zwartym pokazie wystawiać będzie grupa 11 artystów związanych z Elblągiem.
Nic nowego? to pokaz w którym premierowo zamierzamy zderzyć twórczość dojrzałych i dobrze rozpoznawalnych artystów w skali ogólnopolskiej, tj. Beata Białecka czy Waldemar Cichoń z postawami artystów młodych. Interesujący w tym wyborze jest fakt na który warto zwrócić uwagę - że aż 7 nazwisk w tej grupie stanowi młoda kadra wykładowców Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego /k. Elbląga: Ola Matulewicz, Roma Jaruszewska, Sylwester Mazurek, Ada Kotyńska-Ronżewska, Kinga Kosacz, Janusz Kozak, Marek Elsner. Uzupełniają grupę ciekawe postawy twórcze Bogdana Kilińskiego oraz Agnieszki Budenko, znane elblążanom z Salonów Elbląskich.

Staramy się by wystawa nosiła charakter pokazu potencjału naszego miasta w zakresie różnorodnych mediów. Ada Kotyńska-Ronżewska pokaże efekty realizacji audiomurale na Starym Mieście w Elblągu w zestawieniu z koncepcją wyjściową, opatrzoną w wizualizacje oraz nagrania dźwiękowe. Największą grupę tworzą w tym zestawie malujące kobiety, „wodny”, najnowszy cykl prac Oli Matulewicz w sąsiedztwie kobiecych postaci w wannach Beaty Białeckiej, jak się spodziewamy, stanowić będzie mocny akcent wizualny wystawy. Najnowsze prace Agnieszki Budenko – rozpędzeni motocykliści, ujęci w bardzo dynamiczny sposób będzie kontrastował z powagą i redukcją formy dwóch grafików w naszej grupie – Bogdana Kilińskiego oraz Janusza Kozaka. Zaś silnie wyciągnięte, charakterystyczne wertykalne postaci rzeźbione przez Waldemara Cichonia z formami dużo delikatniejszymi, wrecz intymnymi Kingi Kosacz oraz Marka Elsnera. Pokaz uzupełnią płótna Romy Jaruszewskiej oraz animacje Sylwestra Mazurka."

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone