: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

11-03-2013 | Art & Apparatus - sztuka i nowe technologie w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 14 marca o godz. 18 na prezentację efektów warsztatów Art & Apparatus, zrealizowanych w ubiegłym roku w szwedzkim Ronneby w ramach projektu ART LINE. Wstęp wolny.

Podczas warsztatów Art & Apparatus artyści z regionu południowego basenu Morza Bałtyckiego eksperymentowali z techniką cięcia wodą oraz trójwymiarowym modelowaniem. Efekty warsztatów po raz pierwszy zaprezentowane zostały w czerwcu ubiegłego roku w Kulturcentrum Ronneby. W czasie wystawy w Galerii EL zostaną pokazane zarówno prace stworzone w ramach warsztatów, jak i wybrane prace z dotychczasowej twórczości artystów uczestniczących w projekcie. Warsztaty w Ronneby zrealizowane zostały w ścisłej współpracy z Waterjet Lab i Mad Studio. Wystawa połączona będzie z prezentacją i dyskusją nt. wykorzystania w sztuce najnowszych technologii, m.in. cięcia wodą czy technologii arduino – mikrokontrolerów.
Spotkanie zakończy występ elbląskiej grupy SoundLab, która w 2011 roku uczestniczyła w warsztatach Baltic Sounds Good, zrealizowanych przez Galerię EL w ramach projektu Art Line. Tym razem SoundLab zaproponuje dźwięki tworzone z wykorzystaniem aplikacji internetowych. 

Na wystawie swoje prace zaprezentują m.in:
Alexey Chebykin (RU), Jakob Ingemansson (SE), Kordian Lewandowski (PL), Linus Kutavicius (LT), Magnus Petersson (SE), Mariusz Białecki (PL), Ruzica Zajec (DE), Sylwia Galon (PL), Tomasz Skórka (PL), Diana Rönnberg (SE), Izabela Żółcińska (PL)

HARMONOGRAM:
18.00 – wernisaż wystawy
18.45 – 20.15 – prezentacje: 
Izabela Żółcińska, Jakob Ingemansson (Art&Apparatus)
Anders Jönsson (Blekinge Institute of Technology, Waterjet Lab Ronneby)
Maciej Wojnicki (technologia Arduino)
Jarosław Nowak, Maciej Olewniczak (rzeźba przestrzenna Jana Chwałczyka i rzeczywistość rozszerzona)
20.30 – SoundLab / koncert

***
Przewidziany na lata 2011 – 2013 projekt Art Line polega na współpracy 14 partnerów z 5 krajów obszaru Południowego Bałtyku: Szwecji, Polski, Niemiec, Litwy i Rosji. Art Line jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007 - 2013. Głównym beneficjentem jest szwedzkie Muzeum Blekinge w Karlskronie. Zasadniczym celem projektu jest stworzenie sieci współpracy pomiędzy instytucjami artystycznymi i kulturalnymi w regionie. Art Line jest pierwszym artystyczno – kulturalnym projektem dofinansowanym w ramach Programu Południowy Bałtyk. Został także nominowany do wyróżnienia jako projekt flagowy Unii Europejskiej w zakresie sztuki współczesnej i współpracy kulturalnej.

Współpraca: Kulturcentrum Ronneby, Ronneby Komun.

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone