: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

08-04-2013 | Kompostex – sztuczna jednostka - Galeria El

14 kwietnia o godz. 11 w Galerii EL odbędzie się spotkanie z kolektywem Parque Nō - Krzysztofem Hermanem, Jakubem Słomkowskim i Maciejem Łepkowskim, odpowiedzialnymi za Kompostex – jeden z etapów tegorocznego Przebudzenia realizowanego przez Karinę Dzieweczyńską w Galerii EL. Zapraszamy na nie wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

KUBA SŁOMKOWSKI, pomysłodawca akcji, w imieniu Kolektywu pisze:


KOMPOSTEX to sytuacja, w której motywem wyjściowym i przewodnim jest kompostowanie. Na bazie zebranych przez kilka miesięcy organicznych resztek i powstałego z nich kompostu nasz kolektyw „Parque nō” stworzy miejski ogród warzywny dostępny dla wszystkich mieszkańców Elbląga.
Najważniejszym etapem jest jednak proces, do którego przeprowadzenia potrzebne jest zaangażowanie wielu chętnych, dlatego już teraz poszukujemy aktywnych pasjonatów, którym bliska jest ekologia i idea recyklingu; zależy nam pozyskaniu do działania wolontariuszy, którzy w łatwy sposób nawiązują kontakt z drugimi osobami i nie boją się nowych wyzwań.
Nie pochodzimy z Elbląga, stąd też chcemy wśród Was znaleźć koordynatorów akcji, którzy podczas naszej nieobecności pod okiem kuratorki „Przebudzenia - ?????” Kariny Dzieweczyńskiej będą nadzorować jej przebieg.
Działanie, które zaproponowaliśmy dla Waszego miasta, może odnieść sukces jedynie dzięki Waszemu zaangażowaniu. Ważna jest skala przedsięwzięcia. Forma także jest dla nas istotna, dlatego nawet najprostsze pomysły staramy się realizować angażując przy tym w dużym stopniu wyobraźnię, o czym mam nadzieję wkrótce sami się przekonacie. Liczymy też na Waszą pomysłowość i podpowiedzi, które pomogą nam dopracować strategię działania”


W sprawie szczegółowych informacji na temat etapu "KOMPOSTEX – sztuczna jednostka” można kontaktować się bezpośrednio z artystami (poprzez stronę www.parque-no.org, e-mail: jankomorow1@gmail.com) lub kuratorem projektu (karina@galeria-el.pl).

Kolektyw „Parque nō” współtworzą: Kuba Słomkowski, Krzysztof Herman i Maciej Łepkowski. Artyści pracują wspólnie od roku, ale w przeciągu tego czasu udało im się zrealizować już cztery projekty. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.parque-no.org.

Tekst: Karina Dzieweczyńska

Kurator projektu „Przebudzenie – ?????”: Karina Dzieweczyńska
Organizator projektu „Przebudzenie – ?????”: Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu

Projekt „Przebudzenie – ?????” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone