: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

17-04-2013 | Hardrockowo w bibliotece - 24 kwiecień 2013Hardrockowo w bibliotece


Dział Zbiorów Audiowizualnych Gotycka.pl zaprasza w środę  24 kwietnia o  godz. 18.30 do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na koncert zespołu E.S.K.I.M.O BROTHERS. Gościem specjalnym będzie zespół Asteria.

Wstęp wolny.Zespół E.S.K.I.M.O Brothers powstał na bazie fascynacji poszczególnych członków tzw. brzmieniem lat 80-tych – czasów, w których na listach przebojów królowały zespoły Hard Rockowe oferujące, oprócz chwytliwych melodii, także nienaganną technikę i przemyślany image. Zespół utworzyli muzycy mający dość duży bagaż doświadczeń w innych gatunkach muzycznych: Paweł Świniarski (ex As We Speak, Koszerny Wymiar, Spotless Mind) oraz basista Mariusz Owczarek (Mentalnych Narzędzi, ex Think, Lojalny Tony). W szybkim czasie do zespołu dołączył gitarzysta prowadzący Łukasz Olewiński (ex As We Speak), który stał się też pomysłodawcą nazwy, której polski odnośnik to "Suche Szwagry". W początkowym okresie perkusistą został Michał Stejn (ex As We Speak), ale szybko został zastąpiony przez Tomasza Hoffmana (ex Lojalny Tony, Sounds Like The End Of The World). Po kilku miesiącach intensywnego szukania wokalistą został Bartek Wicher i w pełnym składzie zespół przystąpił do pisania swoich pierwszych utworów. Główne założenie składu to pisanie dobrych piosenek oraz bardzo żywiołowe zachowanie sceniczne. W repertuarze zespołu znajdują się mocne hardrockowe kawałki (Pornstar, Big Boner), nastrojowe ballady (Now, that You re Gone), jak również rozpędzone heavy metalowe hymny (West Side, Eskimo Song). Swój styl panowie podpierają dość solidnym image, co czyni z nich dużą atrakcję koncertową.


Członkowie zespołu:
Bartek Wicher - wokal
Paweł Świniarski - Gitara
Łukasz Olewiński - Gitara
Mariusz Owczarek - Bas
Tomasz Hoffman - Perkusja


Gatunek: Hard Rock/Heavy Metal

Inspiracje muzyczne:
Skid Row, Def Leppard, Motley Crue, Bon Jovi

O zespole Tomasz Sulich:
"Totalnie świeży powiew lat 80-tych; esencja muzyki tamtych lat, jeansy, leginsy i skórzane kurtki; ryk motocykla zmieszany z dźwiękiem szczytującej Jenny Jameson z najlepszych lat kariery; "attitude" prosto ze słonecznej Kalifornii; Sprawny warsztat zmieszany z wręcz nachalną przebojowością i zmysłem kompozytorskim godnym największych; panie i panowie, ale przede wszystkim panie, oto E.S.K.I.M.O Brothers".


Asteria

Skład grupy:

Radosław Czapiewski - śpiew, gitara
Arkadiusz Nadachewicz - perkusja
Piotr Brędowski - gitara prowadząca, śpiew
Tomasz Płonka - teksty
Paweł Parczyk - gitara basowa
Każdy z członków zespołu ma swoje własne inspiracje, które w wielu miejscach się pokrywają. Są to: Coma, Metallica, Ptaky, Iron Maiden, Paradise Lost, ACDC, Rammstein, Red Hot Chili Peppers, Alice in Chains, RATM, Audioslave, Nickelback, Creed i wiele, wiele innych. Charakter muzyki zespołu zbliżony jest do klimatów rocka lat 80/90-tych z dużą dawką energii i elementami balladowymi.

Zespół Asteria powstał na przełomie 2007/2008 roku w Elblągu z inicjatywy Radka i Arka. O ile ich spotkanie mogło być dziełem przypadku, o tyle owoc ich rozpoczynającej się przyjaźni oraz współpracy muzycznej był jak najbardziej przemyślany. Od czasu pierwszej próby w lutym 2008 roku zespół zagrał wiele koncertów, nagrał demo. W styczniu 2011 roku, w wyniku zmian personalnych, do zespołu dołączyli Piotr i Paweł. W październiku 2011 roku zespół występował już w Bibliotece Elbląskiej.

Hardrockowo w bibliotece
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone