: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

23-04-2013 | Damage has been done - Centrum Sztuki Galeria EL

Damage has been done – Ewa Juszkiewicz / Bartosz Kokosiński

Centrum Sztuki Galeria EL
zaprasza na wernisaż wystawy „Damage has been done” dwójki młodych artystów, Ewy Juszkiewicz i Bartosza Kokosińskiego, który odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.

Oboje znaleźli się w pierwszej 10-tce prestiżowego rankingu Kompas Młodej Sztuki. Ranking tworzony jest przez szefów i właścicieli 81 galerii komercyjnych i niekomercyjnych, czyli wysokiej klasy profesjonalistów (krytyków sztuki, cenionych kuratorów, artystów) którzy mają za zadanie wskazanie najbardziej obiecujących artystów do 35 roku życia.

O ich twórczości pisze w tekście towarzyszącym wystawie jej kurator, Jarosław Denisiuk:
"Gdy w grę wchodzi problem tak centralny dla współczesnej humanistyki jak status obrazu oraz tożsamość malarstwa jako medium, to łatwiej zdaje się mówić o takich wystawach, czym nie są. „Damage has been done” to projekt Ewy Juszkiewicz i Bartosza Kokosińskiego, młodych twórców, którzy podjęli decyzję zestawienia własnych prac w ramach wspólnego działania. Ich zbliżona postawa i refleksja dot. malarskiego medium nie zaciera jednak własnych, indywidualnych strategii artystycznych. Bartosz Kokosiński zwykł pracować i umieszczać swoje prace w cyklach malarskich. Zawarty w ich tytułach humor i przewrotny autodystans ukazuje malarstwo w sytuacji granicznej; (…) To malarstwo (czy jeszcze malarstwo?) ukazuje się widzowi jako niepewne swojego statusu, domagające się potwierdzeń – pomimo permanentnego i wpisanego weń kryzysu, zwątpień czy deklarowanych już po wielokroć „śmierci” tego medium. Pytania o właściwości malarstwa, mimo prób rozbijania konwencji od niemal stulecia, ciągle są aktualne (..) Jest zapewne i tak, że obraz zawsze konfrontuje nas z niewiedzą poprzez brak możliwości dotarcia do skojarzeń towarzyszących autorowi przy powstawaniu dzieła. A artysta w tym przypadku nie dostarcza nam przesłanek do ich odtworzenia. Podobny zabieg stosuje Ewa Juszkiewicz, która w ironiczny sposób rozbija konwencję portretu, uświęconą normami estetycznymi i tradycją. Deformacje i przetworzenia na poziomie przedstawienia wprowadzają w to malarstwo ładunek humorystyczny. Istotnym w moim przekonaniu jest tu fakt, że rzecz dotyczy portretu kobiecego, mocniej eksplorowanego tematu w malarstwie europejskim. Zabiegi artystki, niszczenia wizerunku, twarzy, mają tu nie tylko wymiar kwestionujący konwencję, ale też estetyczny i przewrotnie dekoracyjny. Fascynacja gestem zatarcia, zniszczenia wizerunku służy w przypadku artystki ukazania martwoty konwencji artystycznej."

Bartosz Kokosiński (ur. 1984 r.) Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 2009 r. uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Autor prac malarskich, obiektów, instalacji i video. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Autor wystaw indywidualnych. Notowany na 9 miejscu w Rankingu Młodych Artystów dziennika Rzeczpospolita „Kompas młodej sztuki 2012”.

Ewa Juszkiewicz (ur. 1984 r.) Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka ASP w Gdańsku, a od 2010 roku doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz animacją. Współtworzy vj-ski kolektyw AAA Tanie Wizualki. Jej prace znajdują się w kolekcji Galerii Bielskiej BWA oraz prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

Wystawa czynna do 16 czerwca.

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone