: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

07-05-2013 | Krużganek Movie: Płonący facet

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w piątek, 10 maja o godz. 20 na kolejny pokaz filmu w ramach cyklu Krużganek Movie. Tym razem zobaczymy dokument, zrealizowany przez Łódź Kaliską pt.: Płonący facet. Bilety w cenie 5 zł dostępne w CS Galerii EL.

20 lat temu w San Francisco, rozczarowany przygodą miłosną Larry Harvey spontanicznie postanowił spalić na plaży 2-metrową kukłę symbolizująca mężczyznę. Zaprosił kilkunastu znajomych, a że wszyscy dobrze się bawili, więc postanowili powtórzyć to w następnym roku. Nie przypuszczali, że w ciągu 20 lat zabawa ta przekształci się w największe artystyczne wydarzenie w USA, festiwal sztuki i wolności "Burning Man", który będzie przyciągał ponad 35-tysięczne tłumy.
Każdego roku, w ciągu kilku dni, 120 mil na północ od miejscowości Reno w Nevadzie, powstaje szóste co do wielkości miasto w tym stanie. Istnieje przez tydzień. Żonglerzy tańczą ze spiralami ognia, hipnotyczne bębny odbijają się echem od piasków pustyni, a tłum uczestników poprzebieranych w rytualne kostiumy spala na środku pustyni prawie 20-metrową neonowo-drewnianą kukłę mężczyzny. W tym neopogańskim rytuale uczestniczą młodzi i starzy, biznesmeni i studenci, twórcy programów komputerowych i byli hipisi. Granice wieku i stopnia zamożności zostają całkowicie zatarte. Radykalna samoekspresja i uczestnictwo we współtworzeniu rzeczywistości są najważniejszymi elementami tego festiwalu sztuki współczesnej połączonego z elementami Woodstock, bachanaliami i snami narkotycznymi. Wszystkie zbudowane na pustyni świątynie i inne ogromnych wielkości dzieła sztuki, których stworzenie kosztowało wiele wysiłku i miesięcy pracy, są ostatniego dnia palone. Dzieje się to przy płaczu, krzyku i rytualnym wzruszeniu uczestników "Burning Man". 

Na 20-ty festiwal wybrała się 15-osobowa grupa polskich artystów, wśród nich awangardowa grupa "Łódź Kaliska", reprezentowana przez Marka Janiaka, Adama Rzepeckiego i Andrzeja Świetlika, którzy poszukują talentów do opery dokumentalnej z udziałem 18.000 nagich kobiet. Kamera śledzi bohaterów w jej interakcji z uczestnikami "Burning Man" i rejestruje proces, w czasie którego z zafascynowanych obserwatorów stają się częścią tego wydarzenia i odkrywają Amerykę w jej ekstremalnej wersji.

Płonący facet/Polska, USA/2006/91 min.
Reżyseria: Sławomir Grunberg, Ewa Pięta
Scenariusz: Sławomir Grunberg


Krużganek Movie to nowy cykl kameralnych spotkań z filmami o sztuce bądź inspirowanymi sztuką. W jego ramach będziemy prezentować zarówno interesujące dokumenty, przybliżające nam nowe zjawiska jak i filmy fabularne, zrealizowane przez artystów lub traktujące o szeroko rozumianej sztuce.

Informacje: Beata Branicka, CS Galeria EL, tel. 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl

ga
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone