: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

19-06-2013 | 27 Salon Elbląski - wernisaż już jutro! / 20.06.2013, godz. 18

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy 27. Salonu Elbląskiego, który odbędzie się 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Sztuki Galerii EL. Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2013 r.

Elbląskie Salony przez ponad 40 lat funkcjonowania stały się najpoważniejszą cykliczną propozycją artystyczną lokalnego środowiska plastycznego. Wystawy te gromadzą prace twórców uznanych i obecnych w kulturalnym pejzażu Elbląga od wielu lat, a także artystów, którzy dopiero wchodzą do zbiorowej świadomości elblążan. To także okazja do integracji elbląskiego środowiska artystycznego, które niejednokrotnie tylko podczas Salonu ma okazję do ujawnienia postaw twórczych. Uzupełnieniem odbywającego się co 2 lata Salonu Elbląskiego jest także cykl kameralnych wystaw Elbląg Plastyczny.
O tegorocznej edycji pisze Marta Karaś, koordynatorka wystawy:

"Podobnie jak podczas ostatniej edycji Salonu Elbląskiego, także w tym roku zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie na wystawie jedynie prac, które zakwalifikowane zostały przez niezależne jury, w składzie: Piotr Dondajewski (prezes ZPAP w Olsztynie), Janusz Janowski (prezes ZPAP w Gdańsku) i Jarosław Denisiuk, dyrektor CS Galeria EL. Czujemy się w obowiązku wytłumaczyć się z tej decyzji. Nigdy wcześniej o dopuszczeniu prac na Salon nie przesądzała żadna komisja. Zdecydowaliśmy się na to z kilku powodów. Po pierwsze, nie chcieliśmy, aby decyzja o przyjęciu na wystawę prac artystów, którzy nigdy wcześniej nie brali w niej udziału, pozostawała indywidualną decyzją, swoistym „widzimisię” dyrektora Galerii EL. Po drugie, zależy nam na tym, aby prezentować prace dobre. Doświadczenie pokazuje, że nie jest niestety regułą, iż artyści, którzy prezentują swoje prace na Salonie od lat, podczas każdej edycji pokażą coś równie wartościowego. Dlatego, wybór prac pozostawiliśmy niezależnej komisji, która nie zwracając uwagi na nazwisko, dorobek czy doświadczenie, poddała pod ocenę same prace. Ich wybór może zaskakiwać, może wzbudzać sprzeciw, ale pozostaje dla nas wiążący.

Dzięki niemu, możemy w tym roku zaprezentować podczas Salonu Elbląskiego prace ok. 50 artystów. Mniej więcej jedna trzecia to artyści, których prace obejrzymy w Galerii EL po raz pierwszy. Oprócz twórców indywidualnych, na wystawie zaprezentują się m.in. dwie grupy artystyczne – fotograficzna i multimedialna. Taka różnorodność, będąca za każdym razem cechą charakterystyczną salonowych ekspozycji, bardzo cieszy. Niewątpliwie, Salon Elbląski jest wystawą prezentującą dorobek elbląskiego środowiska plastycznego najbardziej kompleksowo."

Uczestnicy 27 Salonu Elbląskiego:
Jacek Albrecht, Zygmunt Bachanowicz, Eliza Bartczak-Jarmużewska, Dariusz Bąk, Beata Ewa Białecka, Ewa Bogucka Pudlis, Romuald Bohdanowicz, Agnieszka Budenko, Maciej Bychowski, Zbigniew Chrostek, Waldemar Cichoń, Jerzy Domino, Marek Elsner, Krzysztof Grajczak, Joanna Grodecka, Karolina Hajec-Kalińska, Janusz Hankowski, Roma Jaruszewska, Pamela Jaworska, Karolina Kardas, Bogdan Kiliński, Paweł Konopka, Jerzy Kosacz, Anna Magdalena Kowalczuk, Janusz Kozak, Andrzej Jan Krzemiński, Benedykt Kroplewski, Paulina Leśniak, Liszon Liszewski, Aleksandra Matulewicz, Marcin Mielnik, Paweł Nieczuja-Ostrowski, Mariusz Edward Owczarek, Joanna Pacewicz, Bohdan Paczkowski, Michał Pawłowicz, Paweł Petasz, Ewa Prelewska, Halina Różewicz-Książkiewicz, Józef Siwilewicz, Katarzyna Smeja-Skulimowska, Zbigniew Szmurło, Ryszard Tomczyk, Margarita Wójcik, Sławomir Zawistowski, Ryszard Zumkowski, nieFORMALNA grupa fotograficzna-Rafał Kotyła i Dominik Żyłowski, Grupa Artystyczna „SL”-Maciej Olewniczak, Mariusz Owczarek, Wiktor Piskorz, Rafał Wawrzyk.

Informacje:

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone