: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

27-08-2013 | Michał Brzeziński – LIVING DEAD

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wystawę Michała Brzezińskiego, która rozpocznie się 7 września 20013 o godzinie 19:00.

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na indywidualną wystawę Michała Brzezińskiego, zatytułowaną „Living Dead”. Michał Brzeziński to filozof, kulturoznawca i futurolog, w sztuce którego technologia i biologia współegzystują ze sobą. Jego początki artystyczne pochodzą z subkultur muzycznych lat 90-tych oraz sztuki wideo. Brzeziński jest twórcą nieistniejącej Galerii NT oraz kuratorem współpracującym z takimi galeriami jak Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku. Artysta w swoich pracach wykorzystuje interfejsy medyczne, takie jak np. zdjęcia USG, służące analizie tzw. afektów prowadzących do odnalezienia międzygatunkowego języka. Najnowszy projekt, semi – life czyli pół – życie, jest oparty na idei polegającej na zastępowaniu narządów oraz układów organizmu urządzeniami sztucznymi. Tak więc pół żywe obiekty składają się z części organicznej oraz informatycznej. Niekiedy to ciało staje się częścią prac Brzezińskiego. Za pomocą sztuki artysta wyraża swoją wizję przedstawiającą cyborgizację gatunku ludzkiego, którą dostrzega i opisuje od dziesięciu lat zarówno w tekstach jak i w swych realizacjach artystycznych. Sam proces cyborgizacji filozof uważa za zjawisko pożądane i nieuniknione w dalszym rozwoju społeczeństwa.
Według Brzezińskiego w cyborgizacji tkwią nowe możliwości komunikacji, a także pojawia się nowy model myślenia o tożsamości człowieka. Ponadto, w pracach nie brakuje poszukiwania odpowiedzi na fundamentalne pytania filozoficzne, które zmieniły się wraz z rozwojem dzisiejszych rozwiązań technicznych. Living Dead czyli Żywy Trup, jak nosi nazwa wystawy, jest także odniesieniem do dzisiejszej kultury masowej i “kultowego” horroru gatunku gore EVIL DEAD. Podczas wystawy nie zabraknie komentarzy do wydarzeń oraz dyskusji w związku z relacją etyki i biosztuki w kontekście ekologii i praw zwierząt.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wernisażu, który rozpocznie się 7 września o godzinie 19:00. Zwiedzający będą mogli oglądać prace do 29 września.

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone