: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

04-09-2013 | Taniec Butoh i Michał Brzeziński w sobotę w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w najbliższą sobotę, 7 września, od godz. 18 na performance „DISTURBANCES*” TO-EN Butoh Company oraz wernisaż najnowszej wystawy Michała Brzezińskiego „Living Dead”. Wstęp wolny.

Performance TO-EN to zaproszenie do spotkania z tańcem butoh - gatunkiem wciąż nowym dla widza i zaskakującym swą odmienną stylistyką. Wyłamujące się wszelkim jednoznacznym kategoryzacjom, butoh burzy zastane formy i redefiniuje warunki wymiany artystycznej. Tancerka butoh TO-EN i muzyk Timo Viialainen zmierzą się z miejscem, dźwiękiem, publicznością i poszukają porządku w rozproszeniu.

Z kolei najnowszy projekt Michała Brzezińskiego koncentruje się na zjawisku, „semi-life”, czyli „pół-życia" i jego obecności w kulturze współczesnej. Artysta, promując od kilkunastu lat w swoich tekstach i realizacjach ideę cyborgizacji gatunku ludzkiego uważa, że zjawisko to jest nie tyle nieuniknione, co wręcz pożądane. Podobnie jak Kevin Warwick – profesor uniwersytetu w Reading i „pierwszy cyborg”, twierdzi, że inkorporacja technologii w ciało człowieka może stać się sposobem „upgrade’owania” naszego gatunku do wyższej fazy rozwoju i przyspieszeniem procesu naturalnej ewolucji.

O artystach:

Michał Brzeziński - artysta, łączący w swoich działaniach materię biologiczną z systemami informatycznymi, futurolog, kulturoznawca. W swoich pracach wykorzystuje interfejsy medyczne takie jak USG, GSR, czy EEG do analizowania afektów w celu poszukiwania międzygatunkowego języka. Korzenie jego działań artystycznych tkwią w subkulturach muzycznych lat 90-tych oraz w sztuce wideo, którą animował na pułapie dyskursu teoretycznego w latach 2000 – 2010. Twórca nieistniejącej już Galerii NT. Kurator współpracujący z galeriami takimi jak Muzeum Sztuki w Łodzi czy Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku.
ttp://michalbrzezinski.org/
https://www.facebook.com/postvideoart
https://www.facebook.com/Biocultureartlab

TO-EN jest tancerką butoh. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce. TO-EN (z jap. „Ziemia-Ogród”, „Ogród Ziemski”) jest imieniem artystycznym tancerki.
www.toenbutoh.com

Timo Viialainen
– muzyk, performer, artysta sztuk wizualnych z Helsinek. Występował w Europie oraz Ameryce Północnej. Członek „Lá-bas” – forum sztuki eksperymentalnej działającego w Finlandii. Podczas 11 lat swej działalności „Lá-bas” zorganizowało ponad 80 wydarzeń w kraju i za granicą, znacznie przyczyniając się do rozwoju i propagowania fińskiej sztuki z szeroko rozumianego pola eksperymentu (performans, sound art).
www.timoviialainen.net

Galeria El Zaprasza
komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone